Ε.ΚΑ.Σ.Θ.
    /
    ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΑΣ

ΝΕΜΕΣΙΣ ΑΕΣ ΜΕΝ - Α.Σ.ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ :61-55

Δε τα κατάφερε η ομάδα μας, καθώς ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από την πιο πλήρη ΝΕΜΕΣΙΣ στο κλειστό της Πυλαίας. Παρ' ό,τι βρεθήκαμε πίσω με 11 πόντους στο ημίχρονο, στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά μειώθηκε στους 5 πόντους και λίγο πριν τη λήξη καταφέραμε να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσια. Η κούραση όμως στο τέλος ανάγκασε την ομάδα μας σε ήττα με σκορ 61-55.

Αποκάλυψη (Κατσούλης): Μιχαηλίδης 6, Βουλαλάς 11, Παπαδόπουλος 6(2), Παταπατίου 11, Ανδρέου 21(6), Οικονομίδης, Λουκάς.

Σαν Σήμερα

07/05/1972

1972: Οι Los Angeles Lakers, θα κερδίσουν τους Knicks στο 5ο παιχνίδι της σειράς των τελικών, κι θα κτακτήσουν έτσι το πρώτο τους πρωτάθλημα από τότε που μετακόμισαν από την Minneapolis στο L.A. Επίσης αυτό θα είναι το πρώτο πρωτάθλημα για τον Jerry West, ενώ με δαχτυλίδι θα τιμηθεί και ο Elgin Baylor αν και είχε αποχωρήσει από την ομάδα στην αρχή της σεζόν.